top of page
ESPRESSO BLEND - REAL GENTLEMAN
REAL GENTLEMAN

Poznáte kávu SAN FRANCISCO COFFEE CLUB? Je to mikropražiareň, ktorú vlastní Costadoro Gruppo. V tejto pražiarni sa práve začala tvoriť káva pre 9 Grams Coffee - REAL GENTLEMAN (espresso blend) pre kaviarne 1kg balenie alebo 250g balenie pre Coffee Shops alebo domácností. Jedinečný blend s nezameniteľným a jedinečným chuťovým profilom. Vývoj tohto blendu nám trval približne 15 mesiacov s majstrami pražičmi. 

Hlavnou a základnou myšlienkou je priniesť na Slovensko blend 100 % arabiky vhodný na prípravu espressa. Poviete si, že je jednoduché zmiešať napríklad 4 kávy spolu, upražiť, ochutnať, ak je v poriadku, tak predávať. Nie je to úplne tak. 

Hlavným problém pri nastavení a doladení blendu je jeho rovnaká chuť. Túto chuť potrebujete zachovať pre zákazníka. Musí byť počas celého roka rovnaká. A tu nastáva maličký problém. 

1. Kávy, ktoré používate, nemajú vždy rovnaký chuťový profil pri každej úrode. Tieto faktory ovplyvňuje napríklad počasie, množstvo zrážok, vlhkosť vzduchu... 

2. Pre zachovanie rovnakej chuti espressa potrebujete laboratórium, kde testujete a skúšate máličko poupraviť pomery blendu na dosiahnutie rovnakej výslednej chute. 

3. Predstavte si príklad, že do blendu použijete 4 rôzne kávy z iných kútov sveta. Ako sme spomenuli, počasie ovplyvňuje chuť kávového zrna a treba nájsť správne pomery. 

4. Preto vývoj zmesi je veľmi zložitý a náročný proces. 

5. A takto vznikal REAL GENTLEMAN. 

ZLOŽENIE

ARABICA kávy z Latinskej Ameriky (Brazília Santos Descascado Gold, Guatemala S.H.B Vittor Juan a Honduras Montecillos) a Ethiopia Yirgacheffe GR2

PROFIL 

9GC Espresso blend predstavuje skutočne vyváženú zmes kávy intenzívnej vône sušených kvetov a tónov mliečnej čokolády a medu bez známok trpkosti a jemnej horkosti, čo ju robí nanajvýš príjemnou kávou.
Crema má po vizuálnej stránke delikátne orieškové zafarbenie jemnú textúru typickú pre talianske espresso.Telo kávy má dobrú sirupovú konzistenciu, jemnú aciditu, ktorá je príznačná pre Etiópske kávy a príslušnú úroveň horkosti. Úroveň trpkosti je takmer nulová.

VIZUÁLNY ASPEKT

Kréma má delikátnu orieškovú farbu s textúrovaním. Náš blend ocenia hlavne všetci, ktorí milujú silnú kávu s doznievaním, tzv.  “Aftertaste”

ASPEKT VÔNE

Real Gentleman v sebe skrýva silné spicy aroma, silná chuť kakaa, mliečnej čokolády, ostružiny s decentným jasmínom a lesným medom doplnené šarmantnou vôňou sušených kvetov a vôňou čertvého kôstkového ovocia 

SPECIALTY COFFEE BEANS

 

Našou prioritou a pýchou ostvávajú tzv. Specialty coffees – jednodruhové kávy. Tieto kávy majú pôvod (odkiaľ a z ktorej farmy káva pochádza) a vysoké hodnotenia s výraznými chuťovými profilmi.

FLAVOUR WHEEL
bottom of page